Ru
Bakı
USD
EUR
GBP
RUB

Avstriyanın Bakı-2015 heyətinə Olimpiya çempionları başçılıq edir

news photo

24.04.2015 11:42 // İdman

Avstriya Atletika Federasiyası Bakı-2015 Avropa Oyunları üçün özünün olimpiya qaliblərindən ibarət komandasını ictimaiyyətə təqdim edib. Bu barədə Youthportal Oyunların saytına istinadən məlumat verir.

34 yaşlı disk atıcısı Gerhard Mayer Pekin-2008 və London-2012 Olimpiya Oyunlarının iştirakçısıdır. O həm də 2007 Universiadasında qızıl medala layiq görülüb.

Beate Şrott London-2012 Olimpiya Oyunlarında qadınlar arasında sədlərlə 100 m məsafəyə qaçışı 8-ci yerdə bitirib, Andreas Voyta isə Londonda 1500 m məsafəyə qaçışda yarışıb.

Bakı-2015 Avropa Oyunlarında Avstriyanı təmsil edəcək İvona Dadiç 200 m məsafəyə qaçışda mübarizə aparacaq. O, 2012-ci ildə heptatlon üzrə Olimpiya Oyununda yarışmış ilk avstriyalı qadın idmançıdır.

Avstriyanı təmsil edəcək və daha böyük beynəlxalq təcrübəyə malik idmançılardan, son qapalı şəraitdə keçirilmiş atletika üzrə Avropa çempionatında 3000 m məsafəyə qaçışı 10-cu yerdə başa vurmuş cütlüyün bir üzvü Cennifer Vent, digəri isə 2009-cu il Avropada gənclər arasında Olimpiya festivalında nüvə atıcılığı və disk atıcılığı üzrə iki medal qazanmış Lukas Waysshaydinger olacaq.

Avstriya Bakı-2015 Avropa Oyunlarında atletika üzrə tək komanda medalı uğrunda Albaniya, Andorra, Ermənistan, Azərbaycan, Bosniya-Herseqovina, Kosovo, Gürcüstan, İsrail, Lüksemburq, Malta, Makedoniya, Moldova, Monteneqro, Slovakiya və Lixtenşteyn, San Marino və Cəbəllütariqdən ibarət kiçik dövlətlərin komandalarına qarşı mübarizə aparacaq.

Kişilərdən ibarət komandanın üzvlərinin tam siyahısı: Benjamin Qrill (100 m); Dominik Distelberger (200 m); Dominik Hufnaql (400 m); Nikolaus Fransmair (800 m); Andreas Voyta (1500 m); Brenton Rove (3000 m); Valentin Pfayl (5000 m); Dominik Sidlaçsek (sədlərlə 110 m); Tomas Kain (sədlərlə 400 m); Kristian Ştaynhammer (maneələri dəf etməklə 3000 m); Yosip Kopiç (hündürlüyə tullanma); Pol Kilbertus (şüvüllə tullanma); Yulian Kellerer (uzunluğa tullanma); Roman Şmid (üç təkanla tullanma); Lukas Waysshaydinger (nüvə atıcılığı); Gerhard Mayer (disk atıcılığı); Benjamin Siart (çəkic atıcılığı); Mattias Kaserer (nizə atıcılığı); Ekemini Bassey, Markus Fuxs, Benjamin Qrill, Kristof Haslauer və Tomas Rozentaler (4x100 m); Nikolaus Fransmair, Mario Gebhardt, Dominik Hufnaql, Tomas Kain, Andreas Rapats və Kristian Smetana (4x400 m).

Qadınlardan ibarət komandanın üzvlərinin tam siyahısı: Viola Klayser (100 m); İvona Dadiç (200 m); Suzanne Valli (400 m); Pamela Mertsendorfer (800 m); Elizabet Nidereder (1500 m); Cennifer Vent (3000 m); Anita Bayerl (5000 m); Beate Schrott (100 m sədlər); Verena Menapace (sədlərlə 400 m); Ştefani Huber (maneələri dəf etməklə 3000 m); Nina Luyer (hündürlüyə tullanma); Kira Qrünberq (şüvüllə tullanma); Sara Laqqer (uzunluğa tullanma); Mixaela Eqqer (üç təkanla tullanma); Veronika Vatzke (nüvə atıcılığı və disk atıcılığı); Yulia Siart (çəkic atıcılığı); Elizabet Eberl (nizə atıcılığı); İvona Dadiç, İna Huemer, Viola Klayser, Aleksandra Tot və Eva Vimberger (4x100 m); Verena Menapaçe, Elizabet Nidereder, Verena Prayner, Karina Şrempf, Yulia Şvartsinger və Suzanne Valli (4x400 m).

Digər xəbərlər

Xəbər lenti

Bazar gününə olan hava proqnozu

Sabahın hava proqnozu açıqlanıb

Nazir vətəndaşlarla görüşdü (FOTO)

Bizə qoşulun

facebook
facebook
facebook
Gənclər Paytaxtı
Salto Youth
Tehsil Nazirliyi